Jak kupić bilet telefoniczny Tu kupisz bilety on-line Tu kupisz bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej Wrocław Urbancard
Automaty biletowe w pojazdach MPK Wrocław

  

Od dziś mieszkańcy Wrocławia mogą kupować bilety komunikacji miejskiej  także w pojazdach komunikacji miejskiej. Wrocław i Mennica Polska uruchomiły w ramach programu pilotażowego pierwsze mobilne automaty biletowe w tramwajach.

Tramwaje, w których można kupować bilety, już jeżdżą po ulicach Wrocławia. Do najbliższego poniedziałku będzie ich 50. Kolejne automaty będą montowane w pojazdach stopniowo, najpierw
w tramwajach, a potem w autobusach MPK. Do lutego 2011 roku automaty biletowe Mennicy Polskiej będą działać we wszystkich pojazdach MPK we Wrocławiu.

W automatach tych można kupować bilety jednorazowe oraz czasowe, a także wgrać na  Wrocławskie Karty Miejskie URBANCARD bilety okresowe zakupione przez Internet. Automaty przyjmują płatności kartami płatniczymi (nie akceptują monet i banknotów). Dzięki temu udało się ograniczyć rozmiary urządzeń, a także uprościć ich obsługę. Nie wymagają  bowiem opróżniania z gotówki i zasilania bilonem.

Automaty akceptują karty stykowe i zbliżeniowe, nie wymagają od użytkowników podania numeru PIN. Jest to nowatorskie rozwiązanie, którego nie zastosowało dotychczas żadne polskie miasto. Jednocześnie dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów kwotę zakupu ograniczono do 50 zł. Technologia zastosowana we Wrocławiu została opracowana przy współpracy firm VISA i Mastercard. Co ważne dla pasażerów, przy płatności kartą nie jest pobierana żadna prowizja od kupującego. Oznacza to, że cena biletów jest zgodna z taryfami miejskimi.

Przypominamy, że na terenie Wrocławia w ramach systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD działa już sieć ok. 140 tradycyjnych punktów sprzedaży (sklepy, kioski, saloniki prasowe itp.) oraz niemal 100 biletomatów. Dodatkowo bilety komunikacji miejskiej można kupić przez Internet i przez telefon komórkowy.

 

data utworzenia: 2010-11-05