Jak kupić bilet telefoniczny Tu kupisz bilety on-line Tu kupisz bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej Wrocław Urbancard
Znamy posiadacza szczęśliwej 200-tysięcznej karty URBANCARD

Pan Piotr Sulisz jest właścicielem 200 000 URBANCARD. Elektroniczny bilet kupił, bo uznał, że to wygodniejsze i tańsze rozwiązanie niż bilety jednorazowe.

W grudniu Mennica Polska i MPK rozpoczęły poszukiwania szczęśliwego posiadacza 200 tys. URBANCARD. Codziennie na profilu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na Facebooku odsłanialiśmy kolejne cyfry zwycięskiej karty i rozdawaliśmy w konkursie wiedzy o systemie URBANCARD gadżety i monety kolekcjonerskie wybite przez mincerzy MennicyPolskiej. Nagroda główna, kwartalny bilet na wszystkie linie i zestaw upominków czekał jednak na właściciela tej jedynej karty. Poszukiwania zakończyły się na początku 2012 roku, kiedy Pan Piotr kodując nowy bilet na kartę dowiedział się, że jego URBANCARD jest wyjątkowa.
 -  To było zaskoczenie, bo zakodowany na karcie bilet na dwie linie miałem zaledwie od miesiąca – cieszy się Piotr Sulisz, wrocławski architekt.
Bilet na URBANCARD Pan Piotr kupił, bo jak mówi to zdecydowanie bardziej ekonomiczne i wygodne niż bilety jednorazowe. Na co dzień jeździ komunikacją miejską z Oporowa do centrum. – Przyznam się, że wolę tramwaje niż autobusy – opowiada.
Nagrody w imieniu Mennicy Polskiej i MPK przekazała posiadaczowi 200 000 URBANCARD Grażyna Kulbaka, dyrektor ds. finansowych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym we Wrocławiu.
 

Od maja 2010 roku Mennica Polska jako operator systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD wydała ponad 200 tys. kart. To o ponad 50 tys. więcej, niż zakładano.

Karty są częścią systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD. System ten składa się również z 800 automatów do sprzedaży biletów znajdujących się w pojazdach MPK Wrocław, ok. 100 automatów stacjonarnych, a także systemów sprzedaży biletów przez Internet oraz przez komórkę.