Jak kupić bilet telefoniczny Tu kupisz bilety on-line Tu kupisz bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej Wrocław Urbancard
Opłaty parkingowe na kartach URBANCARD

Aby doładować opłaty parkingowe na karcie URBANCARD należy zgłosić się do punktu sprzedaży obsługującego sprzedaż opłat parkingowych (lista punktów sprzedaży dostępna jest TUTAJ). Minimalna kwota jednorazowego doładowania karty wynosi 20 zł . Maksymalna kwota jaka może być zakodowana na kracie to 300 zł. Kwota załadowana na karcie umożliwia opłacenie parkowania w strefie płatnego parkowania (w parkometrach).

 

Usługa kodowania opłat parkingowych na kartach URBANCARD ułatwia opłacanie parkowania w parkometrach – posiadanie zakodowanej na karcie kwoty na parkowanie oznacza, że nie trzeba mieć przy sobie lub szukać drobnych na opłatę parkingową.

 

Aby opłacić parkowanie w parkometrze za pomocą karty URBANCARD (z zakodowaną kwota na opłacanie parkowania) wystarczy:

1. wsunąć kartę do oznakowanej szczeliny w parkomacie (parkomat pokaże stan karty – tzn. kwotę jaka jest zakodowana na karcie)

2. wybrać czas parkowania używając przycisków 2 zł lub 50 gr (parkomat automatycznie pobierze z karty odpowiednią kwotę)

3. po zatwierdzeniu, parkomat wydrukuje potwierdzenie wniesienia opłaty parkingowej, które należy umieścić za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu      

 

UWAGA! Zakodowanie na karcie opłaty parkingowej nie oznacza opłacenia parkowania w parkomacie!

 

Pełna informacja dotycząca opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania znajduje się na stronie operatora systemu – ZDiUM (kliknij TUTAJ aby przejść na stronę ZDiUM)