Jak kupić bilet telefoniczny Tu kupisz bilety on-line Tu kupisz bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej Wrocław Urbancard
Wrocławski Rower Miejski z kartą URBANCARD!

Od 8 czerwca 2011 wszyscy posiadacze spersonalizowanej URBANCARD Wrocławskiej Karty Miejskiej mogą już korzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego.  
 

Aby korzystać z usługi należy zarejestrować się poprzez stronę internetową www.nextbike.pl (podać wymagane dane - w tym nr telefonu komórkowego, zatwierdzić regulamin i wpłacić minimum 1 zł opłaty inicjacyjnej).

Aby wypożyczyć rower ze stacji należy nacisnąć ikonę „wypożycz” na terminalu, a następnie autoryzować wypożyczenie numerem telefonu lub kartą URBANCARD albo zbliżeniową kartą płatniczą (np. Mastercard PayPass).  

Po otrzymaniu kodu do zamka roweru (kod jest wyświetlany na terminalu ekranie stacji rowerowej lub przesyłany jest sms-em na numer telefonu komórkowego podanego w procesie rejestracji) należy wprowadzić kod do zamka linki zabezpieczającej rower i już można korzystać z roweru (każdy rower w stacji jest wyposażony w linkę z zamkiem szyfrowym, która pomoże zabezpieczyć rower w przypadku postojów poza stacjami).

Aby oddać rower należy przeprowadzić go obok terminala stacji bazowej, wpiąć do elektrozamka i zamknąć linką z zamkiem szyfrowym.

Przypominamy, że podczas jazdy rowerem należy przestrzegać przepisów kodeksu ruchu drogowego.

Więcej informacji dotyczących Wrocławskiego Roweru Miejskiego można znaleźć na stronie www.nextbike.pl