Aby okazać zakupiony bilet do kontroli należy przejść do ekranu KONTROLA/MOJE BILETY i wybrać bilet w sekcji AKTYWNE. Wyświetlony zostanie ekran kontroli biletu, zawierający kod QR, który należy okazać kontrolerowi. Jeżeli telefon wspiera technologię NFC, kontrola biletu możliwa jest poprzez przyłożenie telefonu, z aplikacją uruchomioną na ekranie kontroli, do urządzenia kontrolerskiego.

 

Jest to czterocyfrowy numer identyfikacyjny pojazdu Komunikacji Miejskiej, nadrukowany zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu pojazdu, w widocznym miejscu. Wprowadzenie numeru bocznego pojazdu jest wymagane w przypadku zakupu biletu jednorazowego.

 

Aplikacja umożliwia zakup biletu okresowego, w tym okresowego imiennego. Zakup biletu odbywa się on w sposób analogiczny do pozostałych biletów. Na ekranie zakupu biletu imiennego należy wybrać z listy rodzaj dokumentu tożsamości. Bilet wystawiony zostanie dla użytkownika o imieniu i nazwisku zarejestrowanym w aplikacji.

Kontrola biletów odbywa się w sposób analogiczny, do pozostałych biletów (skanowanie kodu QR lub wykorzystanie NFC), dodatkowo kontroler poprosi o okazanie dokumentu tożsamości, którego rodzaj został wskazany w procesie zakupu, celem weryfikacji imienia i nazwiska pasażera.