Aby zapisać kartę płatniczą na portalu pasażera, należy zalogować się na swoje konto, przejść do sekcji "Twoje dane", "Zarządzanie kartami płatniczymi" i wybrać opcję "dodaj kartę płatniczą". Następnie wprowadzić dane karty, potwierdzić transakcję i gotowe!

Zapamiętywanie karty płatniczej na portalu pasażera jest bezpieczne. Wszelkie dane są szyfrowane i przechowywane zgodnie z aktualnymi standardami bezpieczeństwa, co zapewnia ochronę przed nieuprawnionym dostępem do informacji.

Na portalu pasażera istnieje możliwość zarządzania danymi kart płatniczych. Można dodawać, usuwać oraz edytować informacje o kartach w każdej chwili, co sprawia, że cały proces jest jeszcze bardziej elastyczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W wyniku błędu technicznego po stronie agenta rozliczeniowego, transakcje zakupu biletów zrealizowane w dniu 15.05.2023 r. nie zostały prawidłowo rozliczone.

Pomimo, że transakcje zostały wówczas zautoryzowane, a usługa przewozu zrealizowana, środki nie zostały pobrane z rachunku Pasażera.

W związku z tym, w dniu 28.03.2024, agent rozliczeniowy przekazał w trybie reklamacyjnym żądanie uregulowania płatności do banku Pasażera. Co istotne działanie agenta rozliczeniowego było zgodne z regulacjami organizacji płatniczych.

Należy również podkreślić, że zaistniała sytuacja była całkowicie niezależna od działania Systemu URBANCARD (proces przetworzenia transakcji w systemie zadziałał prawidłowo i terminowo).

Visa Mobile to usługa oferowana przez firmę Visa, która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, smartwatche czy tablety.  

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą płacić w sklepach stacjonarnych, jak również dokonywać zakupów online i realizować transakcje bezgotówkowe bez konieczności posiadania fizycznej karty płatniczej. Visa Mobile wykorzystuje technologię zbliżeniową NFC (Near Field Communication) lub aplikacje mobilne do przeprowadzania transakcji. 

Proces płatności Visa Mobile jest prosty: 

  • Po wybraniu metody płatności Visa Mobile na stronie Urbancard.pl, otrzymasz powiadomienie w aplikacji swojego banku lub w aplikacji Visa Mobile. 
  • W powiadomieniu zostaniesz poproszony o zatwierdzenie transakcji. 
  • Po zatwierdzeniu transakcji, bilet zostanie zakupiony. 

Tak, korzystanie z nowej metody płatności Visa Mobile jest bezpieczne. Aplikacja Visa Mobile oferuje różne mechanizmy zabezpieczające transakcje, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe i potwierdzenie transakcji przez użytkownika. 

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nazywane jest także uwierzytelnianiem dwuetapowym lub logowaniem dwuetapowym, wielopoziomowym. Wprowadzenie uwierzytelniania dwuskładnikowego ma za zadanie zabezpieczenie poświadczeń użytkownika, np. podczas procesu logowania. Skutkiem uwierzytelniania dwuskładnikowego jest wprowadzenie dodatkowych warstw uwierzytelniających. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to potwierdzenie próby logowania przez właściciela konta. Podczas korzystania z tradycyjnego uwierzytelniania użytkownik podaje tylko jeden element, np. popularne i powszechnie stosowane hasło dostępu. Oznacza to, że po wpisaniu poprawnego loginu i hasła, poświadczenia użytkownika są potwierdzane. Bez dodatkowych warstw zabezpieczających poświadczenia użytkownika, każdy użytkownik znający poprawny login i hasło otrzyma dostęp do konta pasażera. Ze względu na coraz częstsze przypadki wykradania loginów i haseł przez wirusy i oprogramowanie szpiegowskie sugerowana jest aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego. Wprowadzając drugą warstwę uwierzytelniającą w postaci kodu jednorazowego na e-mail, konieczne staje się dodatkowe poświadczenie a poziom bezpieczeństwa dostępu do konta pasażera znacznie wzrasta.