Kolejne usprawnienie systemu URBANCARD

skrócony numer Token dostępny w kasowniku .

Kolejne usprawnienie systemu URBANCARD -  skrócony numer Token dostępny w kasowniku .

W każdym Kasowniku znajdującym się w pojeździe, podczas procesu zakupu biletu wyświetlony zostanie skrócony numer Token dla Twojej Zbliżeniowej Karty Płatniczej lub urządzenia, do którego podpięta jest karta wirtualna (telefon, zegarek itd.).  Dzięki temu, wszelkie niezbędne informacje na temat dokonanego zakupu biletu dostaniesz w jednym momencie.

Co to jest i po co pasażerowi numer Token?
Skrócony numer Token to bezpieczny identyfikator Twojej karty płatniczej w Systemie URBANCARD. Numer ten jest niezbędny do identyfikacji transakcji zakupu biletów komunikacji miejskiej i weryfikacji zgłoszenia reklamacyjnego.


W pierwszym kwartale 2021 roku strona www.urbancard.pl została wzbogacona o funkcjonalność umożliwiającą pasażerowi sprawdzenie historii biletów elektronicznych nabytych w Kasownikach
z wykorzystaniem Zbliżeniowej Karty Płatniczej.  Pod koniec roku dodaliśmy kolejną funkcję, która pozwala na pozyskanie skróconego numer Token dla fizycznej Zbliżeniowej Karty Płatniczej na stronie www.urbancard.pl i skorzystanie z elektronicznego formularza reklamacyjnego. Teraz czas na kolejne udogodnienie dla pasażerów – wyjaśnia Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu.  


Kiedy i w jaki sposób wyświetli się skrócony numer Token?
*   podczas każdej udanej transakcji zakupu biletu,
*    jeżeli transakcja nie powiedzie się,
*   jeżeli Twoja karta jest zablokowana w systemie URBANCARD, Kasownik także zaprezentuje właściwy dla niej, skrócony numer Token (o najczęstszych przyczynach blokowania kart możesz dowiedzieć się tutaj: https://www.urbancard.pl/blokowanie-kart-platniczych-w-systemie-urbancard-wyjasniamy).

W przypadku, gdy Token karty nie jest możliwy do uzyskania (karta jest uszkodzona lub brak jest komunikacji z kartą) to urządzenie prezentuje komunikat o błędzie odczytu karty.
Skrócony numer Token możesz również wyświetlić w kasowniku wybierając przycisk „Sprawdź bilet zakupiony w kasowniku”.
Zachęcamy do korzystania z Kasowników oraz aplikacji mobilnych - to najwygodniejszy, bezgotówkowy sposób zakupu biletów komunikacji miejskiej. W 2021 roku już 70% biletów komunikacji miejskiej zakupiono właśnie w ten sposób!

Utworzono piątek, 3 czerwca 2022 14:23:00