Wprowadzenie płatności metodą BLIK Zbliżeniowy i kartami Diners Club/Discovery

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą już teraz skorzystać z nowej formy płatności za bilet w kasownikach pojazdowych i automatach biletowych.

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą już teraz skorzystać z nowej formy płatności za bilet w kasownikach pojazdowych i automatach biletowych. System BLIK Zbliżeniowy to forma płatności wdrażana na przestrzeni ostatnich miesięcy w wielu polskich bankach. Dzięki niemu możliwe jest realizowanie płatności smartfonem bez podawania kodu oraz posiadania karty płatniczej. Jest to spore ułatwienie względem systemów płatności opartych na karcie. Google Pay czy Apple Pay do aktywacji wymagają wydanej karty do konta, zaś BLIK Zbliżeniowy musi jedynie zostać wdrożony do aplikacji mobilnej przez bank.

Zakup biletu z wykorzystaniem metody BLIK Zbliżeniowy przebiega w sposób analogiczny jak kartą płatniczą. Aby kupić bilet za pomocą BLIKA Zbliżeniowego, wystarczy aktywować go w aplikacji mobilnej swojego banku. Tę formę płatności obsługuje obecnie kilka największych banków w Polsce i jest on dostępny na większości smartfonów z systemem Android wyposażonych w moduł NFC. Płatność nie wymaga podawania kodu ani zatwierdzenia w aplikacji – wystarczy odblokować smartfon za pomocą biometrii, hasła lub kodu. W przypadku kontroli biletowej w pojeździe należy ponownie zbliżyć telefon z aktywnym BLIKiem Zbliżeniowym do czytnika kontrolerskiego. Urządzenie kontrolerskie zweryfikuje czy dla użytkownika jest aktywny bilet i zaprezentuje szczegółowe informacje na ekranie urządzenia.

Oprócz wdrożenia nowej, mobilnej formy płatności, w kasownikach biletowych istnieje opcja wniesienia zapłaty kartami organizacji Diners Club/Discovery. W ten sposób do tego grona akceptowanych kart dołączyły właśnie karty Diners/Discover wystawiane przez amerykański Discover Bank.

Utworzono poniedziałek, 6 czerwca 2022 14:30:00